Kim jesteśmy?
Flyemergency zajmuje się odzyskiwaniem należnego odszkodowania za zakłócony lot. Nasi pracownicy to młody, prężnie rozwijający się zespół. Stale współpracujemy z kancelarią adwokacką specjalizującą się w dziedzinie prawa cywilnego, administracyjnego i lotniczego. Chcesz do nas dołączyć? Napisz na adres kontakt@flyemergency.com
Ile to kosztuje?
Pracujemy na zasadach success fee. Nie pobieramy od Ciebie żadnych opłat, jeżeli nie uda nam się uzyskać należnego Ci odszkodowania. W przypadku odniesionego sukcesu pobieramy 25% jako nasze wynagrodzenie, niezależnie od uzyskanej kwoty. Fair? Nasz klient nigdy nie płaci, dopóki nie otrzyma odszkodowania.
Jak długo to trwa?
Dochodzenie odszkodowania może trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. Niestety nie ma reguły. Wszystko zależy od przewoźnika lotniczego
i urzędnika zajmującego się konkretną sprawą. My jesteśmy od tego, żeby postępowanie trwało jak najkrócej. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że przewoźnik po otrzymaniu decyzji o konieczności wypłaty odszkodowania pasażerowi, będzie się od niej odwoływał, co wiąże się z kolejnymi miesiącami oczekiwania na zakończenie sprawy.
Od których linii lotniczych mogę dochodzić odszkodowania?
To zależy od trasy lotu. W związku z tym, że działamy na podstawie przepisów Rozporządzenia (WE) 261/2004, to odszkodowanie za zakłócony lot należy się od wszystkich przewoźników wspólnotowych i tych z Islandii, Norwegii i Szwajcarii. Jednakże w sytuacji, gdy wylot nastąpił z kraju spoza Unii Europejskiej do kraju trzeciego, przewoźnik nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Odnośnie przewoźników pozawspólnotowych zajrzyj TUTAJ. Znajdziesz tam tabelkę kiedy i od kogo można ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony bądź odwołany lot. Pomagamy również przy uzyskaniu odszkodowania lotniczego, gdy zakłócony lot miał miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych.
Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie osobiście?
Tak, oczywiście! Każdy może osobiście zgłosić się
z roszczeniem do linii lotniczych i starać się
o odszkodowanie za opóźnienie lub odwołanie lotu. Poznaj prawo UE dotyczące odszkodowań, link znajdziesz TUTAJ. Możesz być pewien, że odwiedzając naszą stronę, jesteś na bieżąco z regulacjami zarówno unijnymi jak i krajowymi.

Zgłaszając swoje roszczenie osobiście, powinieneś wiedzieć, że przewoźnik lotniczy będzie wprowadzał Cię w błąd odnośnie dokumentów potrzebnych do złożenia reklamacji. Dlatego też większość pasażerów, którzy zgłaszają się osobiście do przewoźnika lotniczego nie uzyskuje odszkodowania. Linie lotnicze często automatycznie powołują się na “nadzwyczajne okoliczności, na które nie miały wpływu” albo informują, że podjęte zostały “wszelkie możliwe kroki” w celu rozwiązania problemu.

Nasi doświadczeni w ocenie opłacalności dochodzenia odszkodowań prawnicy, szybko odpowiedzą na pytanie o zasadność roszczeń. Dzięki wieloletniemu prawniczemu doświadczeniu w branży odszkodowań lotniczych oraz dużej ilości zgłoszeń, Flyemergency działa przede wszystkim skutecznie. Jeśli otrzymałeś odpowiedź od przewoźnika o braku wypłaty odszkodowania albo decyzję o braku naruszenia przepisów Rozporządzenia (WE) nr 261/2004 przez przewoźnika lotniczego, napisz do nas! Prześlij nam skany dokumentów, a udzielimy Ci porady co dalej robić. Z Flyemergency nic nie ryzykujesz - tylko zyskujesz!